KAMIX Odkamieniacz 25kg

5dbd52a54c72992ffe157e2a4904030b
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 469,25 zł 505,22 zł 469.25
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.33333
Producent: Kamix
Kod produktu: 1025

Opis

KAMIX Odkamieniacz – w największym z oferowanych opakowań - worku 25kg -jest bardzo skuteczny oraz znajduje uznanie u klientów.

CHARAKTERYSTYKA PREPARATU

KAMIX to preparat, który produkowany jest na bazie kwasów organicznych. Dodatkowo w składzie preparatu znajduje się szereg inhibitorów zapobiegających reakcji preparatu z metalami oraz substancje ułatwiające usuwanie produktów korozji metali.

Typowe opakowanie to polietylenowy worek zawierający 25kg preparatu.

Preparat jest w postaci stałej co znakomicie ułatwia transport i magazynowanie. Ponadto jego stała konsystencja powoduje, że wszelkie operacje z preparatem są całkowicie bezpieczne w porównaniu z tradycyjnie stosowanym kwasem solnym czy innymi preparatami, które są w postaci płynów.

KAMIX staje się płynem dopiero w miejscu użycia gdzie przygotowuje się roztwór czyszczący. Zalecanym stężeniem jest roztwór 10%, czyli należy przygotować 1kg

KAMIX’u na 10 litrów wody.

ZASTOSOWANIE

Preparat KAMIX posiada bardzo szerokie zastosowanie w procesach czyszczenia osadów pochodzenia wodnego.

W przemyśle KAMIX stosowany jest przede wszystkim do czyszczenia kotłów z osadów kamienia. Znajduje także szerokie zastosowanie do czyszczenia wymienników ciepła typu JAD, płytowych itp., instalacji ciepłowniczych i centralnego ogrzewania, układów chłodzenia wtryskarek, reaktorów chemicznych oraz wszystkich tych urządzeń, gdzie przepływająca woda pozostawia za sobą osady kamienia.

W budownictwie KAMIX ma zastosowanie do usuwania osadów zaprawy murarskiej z klinkieru, terakoty, basenów, brodzików itp.

Ze względu na wyjątkową skuteczność działania oraz fakt, że nie jest to preparat toksyczny, KAMIX znajduje zastosowanie nawet w gospodarstwach domowych do czyszczenia czajników, ekspresów do kawy, junkersów, bojlerów oraz urządzeń sanitarnych takich jak umywalki, sedesy itp.

PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIE

CZYSZCZENIE INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA

W instalacjach centralnego ogrzewania występuje zjawisko powstawania i osadzania się (na wewnętrznych ich powierzchniach) kamienia kotłowego, spowodowane zawartością związków wapnia w wodzie. W związku z tym, że osadzony kamień kotłowy jest dobrym izolatorem ciepła, sprawność cieplna instalacji c.o. sukcesywnie zmniejsza się.

Jak wykazała praktyka, po pięcioletniej eksploatacji sprawność ta maleje o około 10 – 20%. Niezbędna częstotliwość czyszczenia dla przeciętnych warunków krajowych wynosi 4 – 5 lat. Uzależniona jest ona głównie od jakości stosowanej wody oraz sposobu eksploatacji.

Do tej pory, czyszczenia chemiczne instalacji wykonywane były przy pomocy kwasu solnego, przez specjalistyczne firmy. Przy pomocy preparatu KAMIX można je wykonywać samodzielnie. KAMIX to ekologiczny preparat, który jest bezpieczny w użyciu, tzn. nie jest toksyczny, żrący, korozyjny, itp. Zdarza się, że po usunięciu kamienia kotłowego i próbie szczelności występują niewielkie przecieki, które dotychczas uszczelniał narośnięty kamień. Fragmenty instalacji, wymagające uszczelnienia wymiany, naprawy itp. Wykonać samemu.

Po oczyszczeniu instalacji c.o. z kamienia, należy wypełnić ja wodą pozbawioną związków wapnia. W tym wypadku niezbędna częstotliwość usuwania kamienia kotłowego zmniejsza się średnio 2 – 2,5 raza.

Podsumowując, należy podkreślić, iż prócz łatwości samodzielnego przeprowadzania opisanego czyszczenia, zastosowanie KAMIX’u przynosi wymierne korzyści materialne w postaci zmniejszenia zużycia paliwa i przedłużenia żywotności instalacji. Dzięki temu koszty czyszczenia instalacji zwrócą się w ciągu jednego sezonu.

SPOSÓB UŻYCIA

Aby usunąć kamień, należy sporządzić 10% roztwór (woreczek 1kg rozpuścić w 10 litrach gorącej wody (50-70 oC)) i zalać czyszczone urządzenie.

Po upływie około 30 min. preparat wylać a naczynie starannie wypłukać.

W przypadku grubej warstwy kamienia czyszczenie powtórzyć.

Nie zalecany do ocynku

Pozbycie się kamienia jest równoznaczne z zaoszczędzeniem Waszego czasu, pieniędzy, energii oraz poprawą skuteczności działającego urządzenia, przedłuży się również okres jego eksploatacji.

Mam nadzieje że wypróbujecie Państwo nasz środek i z satysfakcją będziecie stosować go już zawsze.

UWAGA!

KAMIX posiada wszystkie niezbędne atesty PZH nr H-HŻ-6071-215/15/D oraz posiada poświadczenie stosowania Urzędu Dozoru Technicznego nr NM-003/05-P-CH

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl