KAMIX Odkamieniacz 1kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 24,97 zł 24.97
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Kamix
Kod produktu: 1001

Opis

KAMIX Odkamieniacz jest bardzo skutecznym oraz znajdującym uznanie u klientów. Odkamieniacz KAMIX nadaje się zarówno do użytku domowego jak i czyszczeń przemysłowych zapakowanyw wygodnym i poręcznym 1kg wytrzymałym woreczku.

KAMIX posiada wszystkie niezbędne atesty PZH nr H-HŻ-6071-215/15/D oraz posiada poświadczenie stosowania Urzędu Dozoru Technicznego nr NM-003/05-P-CH.

Zastosowania preparatu KAMIX

Czyszczenie czajników elektrycznych i innych

75 gram KAMIX'u rozpuścić w 3/4 litra ciepłej wody (o temperaturze ok. 50°C). Przygotowany roztwór wlać do naczynia, które chcemy oczyścić. Po ok. 30 minutach preparat wylać, a naczynie starannie wypłukać.

Czyszczenie ekspresów do kawy

50 gramKAMIX'u rozpuścić w ok. 0,5 litra ciepłej wody i wlać do ekspresu. Włączyć go, celem przepuszczenia preparatu przez układ. Po zakończeniu trzykrotnie przepuścić przez ekspres czystą wodę.

Czyszczenie sedesów

Bardzo często na dnie sedesów osadza się ciemny nieestetyczny osad. KAMIX to znakomity środek na jego usunięcie. Celem usunięcia kamienia z sedesu należy wlać do niego pół wiadra gorącej wody (ok. 5 litrów), a następnie wsypać 150 gram preparatu i przy użyciu szczotki sedesowej wymieszać KAMIX z wodą. Pozostawić na ok. 2-3 godz. Po tym czasie należy spłukać sedes wodą.

Czyszczenie kabin prysznicowych

Osadzanie się białych plamek na drzwiach kabin prysznicowych jest zjawiskiem normalnym, aczkolwiek bardzo uciążliwym. Występuje ono nawet wówczas, gdy używamy miękkiej wody. Wymycie kabin tradycyjnymi detergentami jest czasochłonne i wymaga wysiłku. Użycie KAMIX'u to sposób na szybkie i skuteczne usunięcie tych plam.
W tym celu 50 gram KAMIX'u rozpuścić w 1/2 litra ciepłej wody a następnie roztwór rozprowadzić na powierzchni, którą chcemy oczyścić przy pomocy szmatki lub gąbki. Pozostawić go na ok. 2-3 minuty a następnie spłukać wodą i wytrzeć kabinę lekko wilgotną szmatką.
Przy czyszczeniu należy użyć gumowych rękawiczek!

Czyszczenie umywalek

Na umywalkach, bidetach i tego typu urządzeniach zwykle pojawiają się osady kamienia. Są one szczególnie intensywne w okolicach baterii i otworu odpływowego. Przy użyciu KAMIX'u można je łatwo i skutecznie usunąć. Wystarczy 50 gram preparatu rozpuścić w ok. 1 litra ciepłej wody. W takim roztworze zamoczyć szmatkę i przetrzeć zakamienione miejsca. Oczyszczone miejsca należy spłukać wodą i osuszyć
Przy czyszczeniu należy użyć gumowych rękawiczek!

Czyszczenie kafelek, klinkieru i terakoty

Kafelki, lastryko, klinkier to miejsca szczególnie narażone na osadzanie się kamienia. Celem jego usunięcia należy przygotować 5% roztwór KAMIX'u i przy pomocy szmatki lub gąbki wytrzeć zakamienione miejsca. Po zakończonym myciu spłukać kafelki zimną wodą.
KAMIX jest szczególnie przydatny przy układaniu nowej glazury. Zmycie pozostałości po zaprawie i fugach jest bardzo uciążliwe oraz czasochłonne. Zastosowanie KAMIX'u wg podanych wyżej wskazówek pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się nieczystości.

   

 A TAKŻE

  •  junkersy, bojlery
  • baseny, brodziki
  • parowniki, nagrzewnice, myjki butelek
  • kotły, instalacje centralnego ogrzewania
  •  wymienniki ciepła np. JAD, płytowe itp.
  • układy chłodzenia wtryskarek lub innych urządzeń
  • inne, gdzie powstają osady

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA PREPARATU

KAMIX to preparat, który produkowany jest na bazie kwasów organicznych. Dodatkowo w składzie preparatu znajduje się szereg inhibitorów zapobiegających reakcji preparatu z metalami oraz substancje ułatwiające usuwanie produktów korozji metali.

Preparat jest w postaci stałej co znakomicie ułatwia transport i magazynowanie. Ponadto jego stała konsystencja powoduje, że wszelkie operacje z preparatem są całkowicie bezpieczne w porównaniu z tradycyjnie stosowanym kwasem solnym czy innymi preparatami, które są w postaci płynów.

KAMIX staje się płynem dopiero w miejscu użycia gdzie przygotowuje się roztwór czyszczący. Zalecanym stężeniem jest roztwór 10%, czyli należy przygotować 1kg

KAMIX’u na 10 litrów wody.

SPOSÓB UŻYCIA

            Aby usunąć kamień, należy sporządzić 10% roztwór (woreczek 1kg rozpuścić w 10 litrach gorącej wody (50-70 oC)) i zalać czyszczone urządzenie.

Po upływie około 30 min. preparat wylać a naczynie starannie wypłukać.

W przypadku grubej warstwy kamienia czyszczenie powtórzyć.

Nie zalecany do ocynku

Pozbycie się kamienia jest równoznaczne z zaoszczędzeniem Waszego czasu, pieniędzy, energii oraz poprawą skuteczności działającego urządzenia, przedłuży się również okres jego eksploatacji.

Mam nadzieje że wypróbujecie Państwo ten środek i z satysfakcją będziecie stosować go już zawsze

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl